Umělý kámen jako ideální materiál do kuchyně

Už jste někdy slyšeli o umělém kameni? Jestliže se chystáte na rekonstrukci anebo koupi nové kuchyně, pak byste si tyto mezery ve znalostech rozhodně měli doplnit!
Konkrétně jde o to, že právě umělý kámen je ideálním materiálem na kuchyňské pracovní desky, a také na tak zvaná záda kuchyně. Je pravda, že nepatří k nejlevnějším materiálům, ale pravda je také to, že je opravdu odolný a mnoho toho vydrží. Vydrží vám třeba až do konce vašeho života, za který byste museli koupit několik laminátových pracovních desek – takže když si to všechno důkladně spočítáte, tak musíte nezbytně dojít k závěru, že je to investice, která se vám vyplatí.

umělý kámen

A pokud jde o umělý kámen, tak jeho nejlepší variantou je kámen technický. Ten má speciální patentované složení a jeho výrobě se věnuje česká firma. Je typický dokonalým vzhledem i dokonalými vlastnostmi, které z něj dělají ideální materiál do kuchyně, do koupelny, na obklady stěn i schodišť anebo třeba na barové stolky.
Každého přirozeně napadne otázka, zda tím nejlepším, co může získat, není přece jen kámen přírodní. Ano, i přírodní kámen je zajisté krásným a dobrým materiálem do kuchyně – některé horniny více, než jiné, je třeba si umět dobře vybrat. Ovšem když máme být spravedliví, tak musíme uznat, že v tomto směru technický kámen ten přírodní převyšuje. Je to dáno tím, že si zachovává veškeré kvality kamene přírodního a jeho nedostatky řeší s pomocí moderních technologií.

kámen

Technický kámen je z více než devadesáti procenty tvořen přírodní kamennou horninou. Díky tomu přejímá její dokonalý vzhled i krásné odlesky. A tyto drcené kusy kamene dohromady pojí kvalitní pryskyřice. Díky tomu technický kámen netrpí pórovitostí, což je velký nedostatek přírodního kamene právě v kuchyni. Pórovitost totiž vede k nasákavosti a přejímání barev a pachů a tvorbě skvrn. A právě to je na pracovní desce v kuchyni nežádoucí.