Nevyměníte zásuvky a vypínače?

Pokud potřebujeme použít něco fungujícího na elektřinu, nezbytně potřebujeme nejen toto, ale i přinejmenším dvě další věci. A sice alespoň jednu zásuvku a jeden vypínač. Zásuvku k tomu, abychom měli odkud elektrický proud čerpat, vypínač k tomu, abychom ono zařízení zapnuli a následně i včas vypnuli.
zástrčky v zásuvce

Zdá se to být naprosto jednoduché a každému srozumitelné. Protože naprostou většinu z nás provázejí různé zásuvky a vypínače po celý život a neshledáváme tak na nich vůbec nic zvláštního.
A v tom je zakopaný pes tohoto článku. Že už dnes všichni velice dobře známe klasické vypínače a zásuvky. Už se okoukaly.
A proto by možná nebylo od věci, kdyby se člověk zamyslel nad tím, není-li na čase s tím něco udělat. Tedy vyměnit něco, co považujeme za něco samozřejmého, za něco lepšího, adekvátního tomu, že už tu přece jenom máme jednadvacáté století.
chodící žárovka

I dnes sice fungují vypínače a zásuvky spolehlivě i tehdy, když svým vzhledem evokují konec minulého tisíciletí, ani dnes je nejednou není třeba vyhazovat, ba naopak si lze takové dodnes i kupovat, ale přece jenom už to není ono.
Zejména tehdy, kdy si pořídíme vysloveně vzhledný, ne-li přímo luxusní byt, v němž tato stará zařízení působí jako pěst na oko.
V takovém případě by měla přijít ke slovu raději nějaká ta . Třeba nějaké ty produkty od firmy Schneider, jež jsou nejenom – neprosto očekávatelně – dokonale funkční a hlavně bezpečné, ale také krásné alias na vysoké estetické úrovni.
Nabízejí se v mnoha barvách, a to jak celobarevné, tak i pouze se sympatickým a elegantním rámečkem, každý tak hravě najde exempláře, které mu budou ladit jak s interiérem, tak i exteriérem jeho domova. Navíc jsou nadčasové, což je další podstatná věc, protože vydrží opravdu dlouho a musí tak vzdorovat i změnám estetického cítění v průběhu let, a jsou nejen moderní, ale současně i praktické; což – jak známo – nebývá u mnoha věcí k nalezení současně.
Člověk si tak může pořídit právě to pravé, co se mu do jeho bytu či domu hodí. Klidně i třeba oblíbený stmívací vypínač, kterým lze podle potřeby pohodlně regulovat intenzitu světla a tudíž i šetřit.
Ovšem jsou tu k mání i terasové vypínače a zásuvky s krytkou, vhodné i do exteriérů, to aby si mohl člověk posvítit i někde vně budovy, pod širým nebem. Třeba když se koná nějaká ta zahradní slavnost a podobně.
Nebo třeba televizní, datové, reproduktorové či satelitní zásuvky, které se nikdy neztratí.
A ač se jedná o luxusní zboží, nejsou podobné zásuvky a vypínače nikterak drahé. A lze je lehce sehnat. Jakmile si uvědomíte, že už jsou staré elektroinstalační prvky tohoto druhu ve vaší domácnosti přece jenom pro ostudu.