Chytrá versus hloupá


Prvopočátky
První televizní přijímač spatřil světlo světa v roce 1926 v samotném srdci Anglie v Londýně a o dva roky později proběhl první přenos Londýn x New York a za dalších šest let se začaly prodávat mechanické televizory, které posléze vystřídaly elektronické. Ruční ovládání televizního přijímače v následujících letech nahradilo dálkové ovládání a kromě technického vybavení se změnil samozřejmě i vzhled přístroje, černobílý obraz nahradily barvy.
stará televize
Hloupá televize
Tzv. hloupé televizory jsou ty, na které jsme byli zvyklí připojovat DVD přehrávače a zapínat je dálkovým ovladačem. Dá se říci, že jinak toho moc neuměly, ale i tak je v dnešní době najdeme ve spoustě domácností, kde svým majitelům slouží i více jak 20 let. Splňovat měly především funkci přenosu televizního vysílání do našich domovů s pevně stanoveným vysílacím programem.
moderní televize
Chytrá televize
Nástupem nového tisíciletí se na trhu objevily tzv. chytré televize https://www.quatrocom.cz/co-je-chytra-televize-a-cim-se-lisi-od-te-hloupe , ty dokáží nahradit i počítač, neboť je možné jejich připojení k internetu (ideální pro využití všech funkcí je internet vysokorychlostní), je možné i spojení s externími zařízeními jako např. externího disku nebo flashdisku, přenosného USB disku, klávesnice, myši, sluchátek, můžete si na nich prohlédnout fotografie, nahrávat své oblíbené pořady, poslouchat hudbu, s odstupem až 48 hodin si pustit svůj oblíbený pořad, který jste propásli, některé typy mají operační systém Android. Staly se tak interaktivním nástrojem.

meme-tricka-1-300x250b.gif

LED televizory jsou výhodné díky své nízké spotřebě, mají moderní design a poskytují velmi kvalitní obraz a zvuk. Na trhu je nabízeno nepřeberné množství typů a velikostí s úhlopříčkou od 34 cm, největší mají nad 150 cm, ceny se pohybují od 3 000,- Kč, ty nejdražší modely přesahují částku 500 000,- Kč.

Chytrá versus hloupá
Ohodnoťte příspěvek

Comments are closed.