Aby zuby nebolely


Stomatologická péče se neustále vyvíjí. Dnes už nám nestačí jen sem tam „pošmidlat“ kartáčkem po zubech anebo rychle vypláchnout ústa ústní vodou. Jestliže jsme ke svému zdraví zodpovědní a navštěvujeme pravidelně zubního lékaře, pak jsme určitě slyšeli o dentálních nitích, mezizubních kartáčcích a podobných vynálezech, které nám mají ušetřit do budoucna mnoho problémů. A kdo na tyto vynálezy vsadil, tak určitě dosvědčí, že je to pravda.

dentální hygiena

Tak trochu novodobým a pro někoho ještě málo zažitým názvem je i dentální hygiena. Mnoho lidí považuje návštěvu tohoto specialisty https://www.2kdent.cz/dentalni-hygiena/za zbytečnou. Název je totiž trochu zavádějící a je možné si pod ním představit jen nějaký návod, jak si správně čistit zuby. Dentální hygiena má ale mnohem širší pole působnosti.

·        Odborník vám
o   vyšetří, v jakém stavu se nacházejí vaše zuby i dásně.
o   odstraní zubní kámen, který může být později příčinou kazivosti nebo i ztráty https://www.kostelecno.cz/ztraty-a-nalezy/ds-1129 chrupu.
o   odstraní zubní plak, který nejen, že nevypadá vůbec esteticky, ale může způsobit zubní kaz a nepříjemný dech
o   vyleští zuby šetrnou metodou.
Některé zubní pasty, které jsou určené na bělení a leštění zubů, příliš neprospívají zubní sklovině. Proto je lépe svěřit se do rukou odborníka.

silné zuby

Krásný a zdravý úsměv

Díky pravidelným návštěvám dentální hygieny budete mít zuby i dásně stále zdravé a kontrola u vašeho ošetřujícího lékaře už nebude noční můrou, ale opravdu jen preventivní prohlídkou. A jak často je návštěva dentální hygieny žádoucí? Je to různé.

·        Pokud jste běžný pacient, který nemá žádné obtíže, pak stačí dvakrát ročně.
·        Nositelé fixních rovnátek by měli zvýšit frekvenci návštěv na čtyři ročně.
·        Máte-li implantáty, přijďte třikrát za rok.

Ale to vám určitě vše vysvětlí hned při prvním vyšetření, kdy se odhalí všechny nedostatky a započne se s jejich odstraňováním.